Διοργάνωση διαγωνισμού: Περιβαλλοντική ομάδα του 2ου ΕΠΑΛ Γαλατσίου με την ευγενική υποστήριξη του δήμου Γαλατσίου, της «Δράσης για την Κοινωνία, τον Πολιτισμό και την Ποιότητα Ζωής» της «Ελληνικής Ορνιθολογικής Εταιρείας» και του Δήμου Αso της Νορβηγίας.

Οι φωλιές μετά το τέλος του διαγωνισμού θα  αναρτηθούν σε δέντρα του Άλσους Βεΐκου του Δήμου Γαλατσίου, του Πάρκου Περιβαλλοντικής Ευαισθητοποίησης «Αντώνης Τρίτσης» του Δήμου Ιλίου και σε άλλα πάρκα του νομού Αττικής.

Στον διαγωνισμό συμμετείχαν με την κατασκευή φωλιάς οι μαθητές μας από το Γ3:  Θάνος Τασιάς,  Γκέρι Φίλε, Κώστας Φλώρος και Ορέστης Χασούλα.

Συμμετοχή του σχολείου μας στον 23ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό κατασκευής ξύλινης φωλιάς για πουλιά
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών
Δείτε περισσότερα