Την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024 δημιουργήθηκε με τη βοήθεια ομάδας μαθητών / τριών, μελών του διοικητικού συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκπαιδευτικών του σχολείου ο χώρος του ιατρείου του σχολείου μας.

Ο χώρος του ιατρείου είναι εξοπλισμένος με δύο ιατρικά κρεβάτια, με τον απαραίτητο ιατροφαρμακευτικό εξοπλισμό και τα αντίστοιχα ιατροφαρμακευτικά υλικά. Στο σύνολό τους όλα όσα υπάρχουν στο χώρο του ιατρείου είναι αποτέλεσμα δωρεών από γονείς και κηδεμόνες, καθώς για τη δημιουργία του δεν δαπανήθηκε ούτε ένα ευρώ από τη σχολική μας μονάδα.

Οι πρώτες βοήθειες παρέχονται στους μαθητές και στις μαθήτριες και σε όποιο άλλο άτομο απαιτηθεί από εξειδικευμένο προσωπικό και συγκεκριμένα από τη νοσηλεύτρια του σχολείου μας.

Δημιουργία Ιατρείου
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών