Μαθητές του σχολείου μας συνοδευόμενοι από το διευθυντή, εκπαιδευτικούς του σχολείου και γονείς παρακολούθησαν τον αγώνα μπάσκετ της Α1 ανάμεσα στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BC και τον ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Οι μαθητές μας ήταν καλεσμένοι της ομάδας του Περιστερίου και είχαν τη χαρά στο τέλος του αγώνα να συνομιλήσουν με τους αθλητές του Περιστερίου κυρίους Ξανθόπουλο και Πουλιανίτη.

Οι προαναφερόμενοι αθλητές τόνισαν στους μαθητές μας ότι μπορούν να συνδυαστούν με επιτυχία οι καλές σχολικές επιδόσεις με τον αθλητισμό, καθώς και ότι οι καλές σχολικές επιδόσεις συνεισφέρουν στη βελτίωση της αθλητικής απόδοσης, καθώς γίνονται πιο εύκολα και καλύτερα κατανοητά τα συστήματα που χρησιμοποιεί ο προπονητής.

Κλείνοντας οφείλουμε να ευχαριστήσουμε τον υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων της ομάδας του Περιστερίου κύριο Πρίφτη για τη φιλοξενία.

Δρ. Γεώργιος Καδιγιαννόπουλος

Παρακολούθηση αγώνα μπάσκετ