Ο Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός «Η θάλασσα που θέλω να έχω!» εντάσσεται στις εκπαιδευτικές δράσεις του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αθανάσιος Κ. Λασκαρίδης και στοχεύει στην ανάδειξη έργων με θέμα το θαλάσσιο περιβάλλον και την προστασία του.

Με τη συμμετοχή στον διαγωνισμό δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές και τις σχολικές μονάδες να ενεργοποιηθούν περαιτέρω  στο πρόβλημα της θαλάσσιας ρύπανσης και να συμβάλλουν στην προστασία της.

Τα βραβευμένα έργα θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αθανάσιος Κ. Λασκαρίδης www.aclcf.org

Οι μαθητές μας Γιώργος Καραμολέγκος, Φάνης Μαμμής, Παναγιώτης Πιτσογιάννης από το Β4 και ο Θεμιστοκλής Σκαλτσής από το Γ5 συνεργάστηκαν και συμμετείχαν στον διαγωνισμό με τη δημιουργία video.

Τη δράση συντόνισε η εκπαιδευτικός Μαρία Καλογεράκη, Κοινωνιολόγος

Δείτε το βίντεο με τη συμμετοχή των μαθητών μας εδώ.

Συμμετοχή του σχολείου μας στον μαθητικό διαγωνισμό με θέμα “Η θάλασσα που θέλω να έχω!”
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών
Δείτε περισσότερα