Μέσα στον Μάρτιο, το σχολείο μας πραγματοποίησε αγώνες μπάσκετ και βόλεϊ μεταξύ των τμημάτων της Γ΄ Γυμνασίου στο πλαίσιο της υπουργικής απόφασης για διενέργεια εσωτερικού πρωταθλήματος ομαδικών αθλημάτων. Η διοργάνωση δεν ακολούθησε τη διαδικασία του αποκλεισμού. Όσοι μαθητές ήθελαν να συμμετάσχουν στα αθλήματα μπήκαν σε ομάδες και προκρίθηκε η καλύτερη ομάδα σε κάθε τμήμα. Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκαν αγώνες μεταξύ των ομάδων κάθε τμήματος που αναδείχτηκαν νικήτριες με τη διαδικασία «όλοι εναντίον όλων» και νίκησε η ομάδα που συγκέντρωσε τους περισσότερους πόντους.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος και ιδιαίτερα στους πρωταθλητές του Γ4, που βγήκαν πρώτοι και στο μπάσκετ και στο βόλεϊ! Ευχαριστούμε επίσης τη Διεύθυνση και τους καθηγητές του σχολείου, που συντέλεσαν στην άψογη διεξαγωγή των αγώνων με τη λιγότερη δυνατή αναταραχή για το σχολείο.

Πρωτάθλημα μπάσκετ-βόλεϊ στο σχολείο μας
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών
Δείτε περισσότερα