Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες, μετά τη δημιουργία του χώρου του ιατρείου και την απόκτηση απινιδωτή η σχολική μας μονάδα προχωρά στην υλοποίηση σεμιναρίου πρώτων βοηθειών σε συνεργασία με τον Ερυθρό Σταυρό. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 22 Απριλίου από τις 2-7 μ.μ στο αμφιθέατρο του νέου κτιρίου. Το κόστος του σεμιναρίου είναι είκοσι (20) ευρώ και μπορεί να συμμετάσχει όποια / όποιος γονέας – κηδεμόνας το επιθυμεί. Στο σεμινάριο μεταξύ άλλων οι εκπαιδευόμενοι θα μάθουν τη χρήση απινιδωτή και την καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση. Όποια / όποιος επιθυμεί να δηλώσει συμμετοχή θα πρέπει να στείλει e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου (mail@6gym-athin.att.sch.gr) μέχρι τη Δευτέρα 1η Απριλίου 2024.

Πρόσκληση σε σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών