Τη Δευτέρα, 22/04/2024, επισκέφτηκε το σχολείο μας ο χρυσός Ολυμπιονίκης της Ολυμπιάδας του 2004 Δημοσθένης Ταμπάκος και συνομίλησε με τους μαθητές και των τριών τάξεων του Γυμνασίου,  στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ολυμπιακή παιδεία – 4η ολυμπιακή εβδομάδα στα σχολεία». Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μέσω οπτικοακουστικού υλικού τη διαδρομή του σπουδαίου αυτού αθλητή, να συνειδητοποιήσουν τις δυσκολίες και τα εμπόδια που μπορούν να παρουσιαστούν στη ζωή μας και να καταλάβουν ότι με υπομονή και σκληρή δουλειά μπορούν τα όνειρά μας να γίνουν πραγματικότητα.

Στο τέλος του προγράμματος ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων προσέφεραν δώρα στον Ολυμπιονίκη, ευχαριστώντας τον για την παρουσία του στο σχολείο και την προσφορά του στον αθλητισμό.

Ο Δημοσθένης Ταμπάκος ήρθε στο σχολείο μας!
Προσωρινός Κατάλογος υποψηφίων εξεταστικού κέντρου 6ου Γυμνασίου Αθηνών
Δείτε περισσότερα